-13%

HAIER Инвертер клима уред FLEXIS CARBON BLACK 18

– A+++ / A++ висока енергетска класа на ладење / греење
– PID DC Inverter технологија со Intelligent Air
– Super Quiet mode, Comfortable sleep mode – режими на работа
– LED диспеј во боја


59,800.00 ден 51,990.00 ден

Спореди

Опис

HAIER Инвертер клима уред DAWN 12

  • A+++ / A++ висока енергетска класа на ладење / греење
  • PID DC Inverter технологија со Intelligent Air
  • Super Quiet mode, Comfortable sleep mode – режими на работа
  • LED диспеј во боја
  • Антибактериски филтер и опција за вградување 3М Purify Filter
  • Wi-Fi уред вклучен во цената
  • Функција Eco sensor со која струењето на воздухот се регулира согласно бројот на луѓе во просторијата и нивната положба, при што клима уредотв се гаси ако не сте присутни во просторијата подолго време.
  • Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24h тајмер
  • Опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. од -10 ÷ 43 oC / -15 ÷ 24 oC
  • Капацитет – ладење / греење (kW) 5,2 (1,4 ÷ 7,0) / 6,0 (1,4 ÷ 6,9)

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.