-12%

HAIER Инвертер клима уред DAWN 12

– A+++ / A+++ висока енергетска класа на ладење / греење
– A-PAM DC Inverter технологија со Intelligent Air
– Super Quiet mode, Comfortable sleep mode – режими на работа
– LED диспеј во боја и Wi-Fi управување


72,490.00 ден 63,990.00 ден

Спореди

Опис

HAIER Инвертер клима уред DAWN 12

 • A+++ / A+++ висока енергетска класа на ладење / греење
 • A-PAM DC Inverter технологија со Intelligent Air
 • Super Quiet mode, Comfortable sleep mode – режими на работа
 • LED диспеј во боја и Wi-Fi управување
 • Антибактериски филтер и вграден SUPER NANO-AQUA јонизатор
 • Dry функција за одлажување
 • Функција Clean Air за активно прочистување на воздухот од вируси, бактерии и прашина
 • Функција Ecopilot light sensor со која клима уредот се прилагодува на навиките на луѓето во просторијата, со што се постигнува заштеда на енергија до 36%.
 • Поголема должина на дистрибуција на воздухот (20m+), 3D Air Flow функција
 • Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, Real Clock Timer
 • Опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. од -10 ÷ 43 oC / -15 ÷ 24 oC
 • Капацитет – ладење / греење (kW) 3,5 (1,2 ÷ 4,3) / 4,2 (1,3 ÷ 5,8)

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.