-13%

HAIER Инвертер клима уред Console 12

– A++ / A+ неверојатно висока енергетска класа на ладење / греење
– 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
– Super Quiet mode, Comfortable sleep mode, Turbo mode – режими на работа
– 3D Air flow, антипрашест филтер, функција на одвлажување


54,000.00 ден 46,990.00 ден

Спореди

Опис

HAIER Инвертер клима уред Console 12

  • A++ / A+ неверојатно висока енергетска класа на ладење / греење
  • 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
  • Super Quiet mode, Comfortable sleep mode, Turbo mode – режими на работа
  • 3D Air flow, антипрашест филтер, функција на одвлажување
  • греење во подот – долна зона (освен Haier Console 18), елегантен дизајн, тивка работа
  • Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24h тајмер
  • опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. од -10 ÷ 43 oC / -15 ÷ 24 oC
  • Капацитет-ладење/греење (kW): 3,4 (1,0 ÷ 4,0) / 3,7 (1,1 ÷ 4,6)

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.