-13%

GORENJE Замрзнувач FN6191DHX

 • NoFrost
 • Енергетска класа: A
 • Бруто капацитет: 277 l
 • Бучност: 42 dB(A)35,640.00 ден 30,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Замрзнувач
 • Енергетска класа: A
 • Боја: инокс
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Климатска класа: SN, ST, N, T
 • Рачка со зглоб
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 277 / 243 l
 • Функција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Капацитет на замрзнување: 18 kg
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
 • Електронско управување позади вратата
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Автоматско одмрзнување на замрзнувачот (NoFrost)
 • NoFrost
 • Дигитален покажувач на температурата
 • ЛЕД осветлување
 • 6 стаклени полици
 • Простор за замрзнување: 1 врата, 6 фиоки
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,83 kWh
 • Бучност: 42 dB(A)
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
 • Приклучна моќ: 100 W
 • Осигурувач: 10 A
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.