-13%

GORENJE Замрзнувач FIU6092AW

 • Рачно одмрзнување
 • Енергетска класа: A
 • Бруто капацитет: 96 l
 • Бучност: 38 dB(A)24,150.00 ден 20,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Врата: Метална рачка на врата
 • Специјална шарка на вратата: _product/cooling/data/special_door_hinge/feature
 • Климатска класа: SN, ST, N, T
 • 1 компресор
 • Боја: бела
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 96 / 86 l
 • Функција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Капацитет на замрзнување: 9 kg
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
 • Електронско управување
 • Рачно одмрзнување
 • Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот
 • Дел за складирање: 2 фиоки
 • Простор за замрзнување: 1 фиока
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,39 kWh
 • Бучност: 38 dB(A)
 • Димензии (ШxВxД): 59,6 × 82 × 54,5 cm
 • Приклучна моќ: 90 W
 • Осигурувач: 10 A
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.