-13%

GORENJE Вградна фурна BO7530CLB

 • Енергетска класа: А
 • Боја: Црна
 • Капацитет: 71 l
 • Чистење со AquaClean функција21,730.00 ден 18,890.00 ден

Спореди

Опис

 • Classico
 • Енергетска класа: А
 • Боја: Црна
 • Боја на рачката: Боја на рачката златна
 • Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
 • Употреблив волумен на рерната: 71 l
 • Мултифункционална рерна (BigSpace) – 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
 • Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
 • Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
 • HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната
 • Совршен грил (PerfectGrill)
 • Механичко управување
 • Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј
 • Начини на загревање:
  Долен и горен грејач
  Горен и долен грејач со вентилатор
  Инфра грејач
  Инфра грејач со вентилатор
  Долен грејач со вентилатор
  Мал инфра грејач
  Oдмрзнување (Defrost)
  Чистење со AquaClean функција
  GentleBake
 • Класична шарка на вратата
 • Осветлување
 • 1 длабока емајлирана тава за печење
 • 1 плитка емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната
 • 1x жичани водилки
 • Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување
 • Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking)
 • Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
 • Чистење со AquaClean функција
 • Силвермат-емајл (SilverMatte)
 • Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)
 • Моќност на инфра грејачот: 2.700 W
 • Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm
 • Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 58,3-60 × 55 cm
 • Нето тежина на апаратот: 29,9 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 34,2 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
 • Приклучна моќ: 2.700 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.