-13%

GORENJE Вградна фурна BO735E11X

 • Essential линија
 • Енергетска класа: А
 • Капацитет: 71 l
 • Push pull копчиња

19,199.00 ден 16,690.00 ден

Спореди

Опис

 • Essential линија
 • Енергетска класа: А
 • Боја: Инокс
 • Боја на рачката: Инокс
 • Материјал на управувачката плоча: Инокс
 • Употреблив волумен на рерната: 71 l
 • Мултифункционална рерна (BigSpace) – 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
 • Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
 • HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната
 • Совршен грил (PerfectGrill)
 • Механичко управување
 • Облик на копчињата: Push pull копчиња
 • IconLED
 • Начини на загревање:
  Долен и горен грејач
  Горен и долен грејач со вентилатор
  Инфра грејач
  Инфра грејач со вентилатор
  Долен грејач со вентилатор
  Мал инфра грејач
  Oдмрзнување (Defrost)
  Чистење со AquaClean функција
  GentleBake
 • Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)
 • Осветлување
 • 1 длабока емајлирана тава за печење
 • 1 плитка емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната
 • 1x жичани водилки
 • Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување
 • Динамичен систем на ладење на рерната DC+
 • Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
 • Чистење со AquaClean функција
 • Силвермат-емајл (SilverMatte)
 • Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)
 • Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)
 • Моќност на инфра грејачот: 2.700 W
 • Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm
 • Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 58,3-60 × 55 cm
 • Нето тежина на апаратот: 29,4 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 33,7 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
 • Приклучна моќ: 2.700 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.