-13%

GORENJE Робот правосмукалка RVC 216 BK

– G SMART
– Пластичен сад
– За суво чистење
– Безжична употреба


22,990.00 ден 19,990.00 ден

Спореди

Опис

Напредната технологија ѝ овозможува на роботската правосмукалка да го мапира просторот за ефикасно чистење на вашиот дом. Алгоритмот за визуелна симултана локализација и мапирање (VSLAM) ќе ја пресмета оптималната патека за чистење.

Со апликацијата G•Smart, можете да управувате со правосмукалката од далечина и да имате преглед на процесот и патеката на чистење. Од далечина, можете да вклучите роботска правосмукалка што ќе го усисува вашиот дом, дури и додека не сте присутни. Можете исто така да поставите виртуелен ѕид така што роботската правосмукалка да не влегува во одредени простори во кои не сакате да влезе. Можете исто така да го сетирате посакуваното време и распоред на чистење.

Специфичниот дизајн ѝ овозможува на роботската правосмукалка да ги достигне сите агли, рабови и тесни простори во вашиот дом.

Роботската правосмукалка автоматски ќе се врати во својата база кога ќе почувствува потреба за полнење на батеријата. Кога батеријата ќе се наполни, роботската правосмукалка ќе продолжи да чисти сè додека не ја заврши својата работа.

Збогувајте се со прашината, нечистотијата и несаканите влакна од домашните миленици. Меките влакна на четката овозможуваат ефикасно чистење со правосмукалка на сите видови подови. Исклучително долгата четка во комбинација со страничната четка овозможува оптимално вшукување, а самото чистењето на четката е многу лесно – со помош на вклучената алатка.

 • G SMART
 • Пластичен сад
 • За суво чистење
 • Безжична употреба
 • Број на батерии: 6
 • Волумен на садот за прашина: 0,5 l
 • Контролно светло за полнење на батерија
 • Време на полнење: 6 h
 • Индикатор за наполнета батерија
 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Број на тркала: 3
 • Гумирани тркалца
 • Боја: Црна
 • Бучност: 72 dB(A)re1pW
 • Номинална моќност: 21,6 V
 • Димензии (ШxВxД): 30 × 10 × 30,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30 × 10 × 30,5 cm
 • Приклучна моќ: 60 W
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.