-20%

GORENJE Машина за сушење DP7B

– Енергетска класа: B
– А Класа на ефикасност на кондензација: Класа на ефикасност на кондензација
– Боја: Бела боја
– Капацитет на сушење: 7 кг


27,600.00 ден 21,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: B
 • А Класа на ефикасност на кондензација: Класа на ефикасност на кондензација
 • Боја: Бела боја
 • Капацитет на сушење: 7 кг
 • Врата: 35 cm
 • Агол на отвoрање на вратата: 180 °
 • Реверзибилно движење на барабанот
 • Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • Копчиња: Старт/Пауза
 • 16 програми
 • програми: Програма за постелнина, волна, Кошули, Програма за спортска облека, Освежување (AirRefresh), микс, микс за пеглање, Програма за нега на облека за деца (Baby)
 • Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
 • Поставување на новото на сушење
 • Ниска температура на сушење
 • Систем против туткање
 • Одложен старт
 • Начин на сушење
 • Звучен сигнал
 • Едноставна употреба
 • Едноставно чистење на филтерот
 • Сигнал за полн сад за кондензатот
 • Прикажување на преостанато време на сушење
 • Сензор на влажност
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Поцинкуван барабан
 • Бучност: 65 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на енергија kWh/год.: 503,5 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 40 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 42,5 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
 • Приклучна моќ: 2.500 W
 • Осигурувач: 16 A
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.