-20%

GORENJE Машина за сушење DE8B

Gorenje
B
 • Енергетска класа: B
 • Боја: Бела
 • Капацитет на сушење: 1-8 kg
 • Одложен старт29,890.00 ден 23,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: B
 • Класа на ефикасност на кондензација
 • Боја: Бела
 • Капацитет на сушење: 1-8 kg
 • Врата: 35 cm
 • Агол на отвoрање на вратата: 180 °
 • Реверзибилно движење на барабанот
 • Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Копчиња: Старт/Пауза
 • Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
 • Поставување на новото на сушење
 • ниска температура на сушење
 • Систем против туткање
 • Одложен старт
 • Начин на сушење
 • Звучен сигнал
 • Едноставна употреба
 • Едноставно чистење на филтерот
 • Сигнал за полн сад за кондензатот
 • Прикажување на преостанато време на сушење
 • Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење
 • Сензор на влажност
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Поцинкуван барабан
 • Бучност: 65 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на енергија kWh/год.: 561 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 40 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 42 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,36 W
 • Приклучна моќ: 2.500 W
 • Осигурувач: 16 A1SV

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.