-13%

GORENJE Машина за садови GV661D60

– Енергетска класа: A+++
– Максимална температура на влезната вода: 70 °C
– Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
– Индикатор на одбраната програма


30,500.00 ден 26,490.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Максимална температура на влезната вода: 70 °C
 • Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
 • Индикатор на одбраната програма
 • 16 сетови
 • Управување: Копче
 • Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода
 • Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C
 • Референтна програма: 1
 • 16 стандардни сетови
 • Меморирање на сопствени програми
 • Брза интензивна програма (QuickIntensive)
 • Автоматскa програмa
 • Програма SpeedWash
 • Автоматско отворање на вратата (TotalDry)
 • Дополнителна хигиена
 • Функција за таблета 3 во 1
 • Индикатор на одбраната програма
 • Индикатор за крај на миењето
 • Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време
 • Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
 • Одложен старт 0-24 часа
 • Број на корпи: 3
 • Систем на горната корпа: Мултиклак
 • Нивоа на прскање: 5
 • Распрснувачи: 3
 • Самочистечки филтер
 • Горна корпа: Широка мрежа; Преклоплива лева полица за вино; Преклоплива десна полица за вино; Фиксни држачи; Фиксна подлога за чаши; Стандарден држач за нож
 • Долна корпа: Широка мрежа; Преклопувачки/делив заден држач
 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 11 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,85 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l
 • Бучност: 45 dB(A)re1pW
 • Регулирање на висината: 70 mm
 • Приклучна моќ(V): 220-240 V
 • Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 66,5 cm
 • Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm
 • Нето тежина на апаратот: 30 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 32,3 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.900 W
 • Осигурувач: 10 A
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.