-13%

GORENJE Машина за садови GV52010

– Енергетска класа: A++
– Максимална температура на влезната вода: 60 °C
– Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
– Индикатор на одбраната програма


21,700.00 ден 18,890.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A++
 • 9 стандардни сетови
 • Максимална температура на влезната вода: 60 °C
 • Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
 • Индикатор на одбраната програма
 • On/Off индикатор
 • Температура на миење: 60, 45, 35 °C
 • 5 програми: Брзa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Накиснување; Daily wash
 • Референтна програма: 3
 • 9 стандардни сетови
 • Функција за половично полнење
 • Функција за таблета 3 во 1
 • Индикатор на одбраната програма
 • Звучен сигнал за крај на миењето
 • Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
 • Број на корпи: 2
 • Систем на горната корпа: Рачно нагодување
 • Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
 • Нивоа на прскање: 4
 • Распрснувачи: 2
 • Самочистечки филтер
 • Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 9 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,69 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.520 l
 • Бучност: 49 dB(A)re1pW
 • Регулирање на висината: 50 mm
 • Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 49,5 × 89 × 64,5 cm
 • Мерки за вградување: 45 × 82 × 56 cm
 • Нето тежина на апаратот: 30,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 35,5 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.760 W
 • Осигурувач: 10 A
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.