-13%

GORENJE Машина за садови GV 64161

 • Енергетска класа A
 • Број на комплети : 16
 • Број на температури: 5
 • Број на програми : 530,460.00 ден 26,490.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A
 • Максимална температура на влезната вода: 70 °C
 • Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
 • Индикатор на одбраната програма
 • Управување: Копче
 • Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C
 • 5 програми:
  -Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути 70 / 65 / 55 / 45 / 35°C
 • Референтна програма: 3
 • 16 стандардни сетови
 • Меморирање на сопствени програми
 • брз интензивен програм
 • Автоматски програм
 • Програма SpeedWash
 • Функција за половично полнење
 • TotalDry – автоматско отворање на вратата
 • Индикатор на одбраната програма
 • Индикатор за крај на миењето
 • Индикатор за преостанато време на работа
 • Одложен старт 0-24 часа
 • Број на корпи: 3
 • Систем на горната корпа: Мултиклак
 • Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
 • Нивоа на прскање: 5
 • Распрснувачи: 3
 • Самочистечки филтер
 • Горна корпа: Широка мрежа; Рачка со пластично лого; Преклоплива лева полица за вино;
 • Преклоплива десна полица за вино; Широк држач за нож; 1 преклоплив држач за чаши
 • Долна корпа: Широка мрежа; Рачка со пластично лого; Преклопувачки/делив заден држач
 • Горна корпа (дел за прибор): Со телескопски водилки; Рачка со пластично лого
 • Комплетна заштита од прелевање (AquaStop)
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 9,5 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,86 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.660 l
 • Бучност: 47 dB(A)
 • Регулирање на висината: 50 mm
 • Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm
 • Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm
 • Нето тежина на апаратот: 35 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.900 W
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.