-13%

GORENJE Машина за садови GS62115W

 • Енергетска класа A
 • Број на комплети : 12
 • Број на температури: 5
 • Број на програми : 622,180.00 ден 19,290.00 ден

Спореди

Опис

 • Машина за садови
 • Енергетска класа: A
 • Максимална температура на влезната вода: 60 °C
 • Индикатор на одбраната програма
 • On/Off индикатор
 • Температура на миење: 40, 45, 55, 60, 65 °C
 • 6 програми: Нормалнa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Накиснување; Нежно миење за осетливи садови 40 / 45 / 55 / 60 / 65°C
 • Референтна програма: 4
 • 12 стандардни сетови
 • Функција за половично полнење
 • Функција за таблета 3 во 1
 • Индикатор на одбраната програма
 • Звучен сигнал за крај на миењето
 • Број на корпи: 2
 • Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
 • Нивоа на прскање: 4
 • Распрснувачи: 2
 • Самочистечки филтер
 • Делумна заштита од прелевање
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 11 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,91 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l
 • Бучност: 49 dB(A)
 • Регулирање на висината: 60 mm
 • Димензии (ШxВxД): 59,8 × 84,5 × 60 cm
 • Нето тежина на апаратот: 42,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 49 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.760 W
 • Осигурувач: 10 A
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.