-9%

GORENJE Машина за перење WT 62112

– Енергетска класа: A++
– Број на вртежи на центрифугата: 1.100 rpm
– Капацитет за перење: 6 kg
– Волумен на барабанот: 42 l

27,490.00 ден 24,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A++
 • Боја: Бела боја
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.100 rpm
 • Капацитет за перење: 6 kg
 • Волумен на барабанот: 42 l
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Одложен почеток на перење (24 часа)
 • Центрифуга: Регулирање на бројот на вртежи
 • 18 програми
 • Основни програми: Памук, Синтетика, Чувствителни алишта и свила, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash), Микс програма
 • Специјални програми: Детска облека / SportWash програма / Еко програма / Памук 20 С
 • Можност за перење без центрифуга
 • Регулирање на температурата
 • Quick програма
 • Меко отворање на вратата од барабанот (SoftOpen)
 • Сервисна дијагностика
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Годишна потрошувачка на вода: 8.926 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 173 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 40 × 90 × 60 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 45 × 94 × 70 cm
 • Нето тежина на апаратот: 62 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 64 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,11 W
 • Приклучна моќ: 2.100 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.