-13%

GORENJE Машина за перење WS168LNST

 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1600 rpm
 • Волумен на барабанот: 69 l
 • Енергетска класа: А+++(-20%) – троши 50% помалку енергија од машините со А енергетска класа43,690.00 ден 37,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: А+++(-20%) – троши 50% помалку енергија од машините со А енергетска класа
 • Боја: Бела
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • WaveActive барабан
 • Број на вртежи на центрифугата: 1600 rpm
 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Волумен на барабанот: 69 l
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Осветлен барабан
 • Одложен почеток на перење (24 часа)
 • Ладно перење: 15°C
 • Едноставно користење
 • EcoEye
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • Број на програми – 14
 • Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / SportWash програма / Брзо 20′ минути / Освежување со пареа (SteamRefresh) /
 • IonWash 59′ минути
 • Регулирање на температурата
 • Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
 • Генератор на пареа (SteamTech)
 • IonTech
 • Звучен сигнал
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • DoseAid
 • Нежно затворање на вратата
 • Ефикасно отстранување на дамки (StainExpert)
 • Тивко работење (SuperSilent)
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Годишна потрошувачка на вода: 11.314 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 190 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 52 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 77 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 83,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 84,7 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
 • Приклучна моќ: 2300 W
 • Осигурувач: 10 A

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.