-13%

GORENJE Машина за перење WP7Y3

 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Енергетска класа: A+++19,540.00 ден 16,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела
 • WaveActive барабан
 • Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Едноставно користење
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • 16 програми
 • Основни програми: Памук, Волна, Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)
 • Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Нежно затворање на вратата
 • Нормално тивко работење
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm
 • Нето тежина на апаратот: 66,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 67,7 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W
 • Приклучна моќ: 2000 W
 • Осигурувач: 10 A

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.