-13%

GORENJE Машина за перење WNPI94BS

– Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
– Капацитет за перење: 9 kg
– Волумен на барабанот: 64 l
– Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј


31,040.00 ден 26,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Ефект на цедење: B
 • Боја: Бела боја
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • WaveActive барабан
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Капацитет за перење: 9 kg
 • Волумен на барабанот: 64 l
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Едноставно користење
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • 16 програми
 • Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење, Програма за дополнителна хигиена
 • Специјални програми: Кошули / PowerWash 59′ / Брзо 20′ минути
 • Едноставно пеглање
 • Систем против гужвање
 • Quick програма
 • Режими на перење: NormalCare, TimeCare
 • Режими на перење
 • SteamTech третман со пареа
 • Звучен сигнал
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • Нежно затворање на вратата
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Годишна потрошувачка на вода: 10.654 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 214 kWh
 • Време на перење: 214 мин.
 • Ниво на бучност при перење: 54 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 49 l
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 74,7 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 76,2 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
 • Приклучна моќ: 1.900 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.