-13%

GORENJE Машина за перење WHP82ES

– Енергетска класа: A+++
– Боја: Бела боја
– Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
– Капацитет за перење: 8 kg


25,300.00 ден 21,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Ефект на цедење: B
 • Боја: Бела боја
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Волумен на барабанот: 57 l
 • Фиксен
 • Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми
 • Основни програми: Памук, Стандардно бело/шарено, Волна, Брзо перење (QuickWash), Програма за спортска облека, Микс програма
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Детска облека / Совршено црно (PerfectBlack) / Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
 • Можност за перење без центрифуга
 • Одложен почеток
 • SteamTech третман со пареа
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)
 • Сервисна дијагностика
 • Рачно извлекување
 • Сензори: Сензор за ниво на вода
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Годишна потрошувачка на вода: 9.460 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 187 kWh
 • Време на перење: 231 мин.
 • Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 60 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65 × 88 × 63 cm
 • Нето тежина на апаратот: 64 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 67 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.800 W
 • Осигурувач: 10 A

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.