-13%

GORENJE Машина за перење WEWI823

– Инвертер мотор (PowerDrive)
– WaveActive барабан
– Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
– Капацитет за перење: 8 kg


28,400.00 ден 24,690.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела боја
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • WaveActive барабан
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Одложен почеток на перење (24 часа)
 • Едноставно користење
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • 16 програми
 • Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) / Брзо 20′ минути
 • Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
 • Режими на перење
 • Звучен сигнал
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • Нежно затворање на вратата
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Годишна потрошувачка на вода: 10.309 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 185 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 53 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 72 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 62,7 cm
 • Нето тежина на апаратот: 66,2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 67,6 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
 • Приклучна моќ: 2.000 W
 • Осигурувач: 10 A
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.