-13%

GORENJE Машина за перење WEI723

 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1200 rpm
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Енергетска класа: A+++26,320.00 ден 22,890.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • WaveActive барабан
 • Број на вртежи на центрифугата: 1200 rpm
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Одложен почеток на перење (24 часа)
 • Едноставно користење
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • 16 програми
 • Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
 • Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
 • Звучен сигнал
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Нежно затворање на вратата
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Годишна потрошувачка на вода: 9.554 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 166 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 52 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 68,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 69,7 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
 • Приклучна моќ: 2.000 W
 • Осигурувач: 10 A

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.