-29%

GORENJE Машина за перење и сушење WD10514S

– Капацитет за перење: 10 kg
– Капацитет на сушење: 1-6 kg
– Инвертер PowerDrive мотор


Достапност:

Нема на залиха

47,830.00 ден 33,990.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A
 • Ефект на цедење: B
 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Капацитет на сушење: 1-6 kg
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Капацитет на сушење: 1-6 kg
 • Полнење: Врата на предната страна
 • Волумен на барабанот: 66 l
 • Агол на отвoрање на вратата: 140 °
 • Ладна вода
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Регулирање на температурата
 • Ладно перење: Копче
 • Звучен сигнал
 • 15 програми
 • Основни програми: Памук, Волна, Микс програма
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Кошули
 • Брзо сушење
 • Предперење
 • Можност за перење без центрифуга
 • Регулирање на температурата
 • Одложен старт
 • Брзо сушење
 • SteamTech третман со пареа
 • Пумпа СТОП
 • Звучен сигнал
 • Електричен
 • Заштита од прелевање
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Заклучување на врата: Електронско
 • Када од Carbotech
 • Годишна потрошувачка на вода: 8.600 l
 • Потрошувачка на вода: 43 l
 • Потрошувачка на енергија kWh/год.: 172 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW
 • Бучност: 63 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 63 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на струја по циклус: 0,86 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 61 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 89 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 70 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 73 kg
 • Приклучна моќ: 1.800 W

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.