-13%

GORENJE Машина за перење и сушење WD10514

– Енергетска класа: A
– Капацитет за перење: 10 kg
– Капацитет на сушење: 7 кг
– Inverter PowerDrive


45,990.00 ден 39,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A
 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Капацитет на сушење: 7 кг
 • Inverter PowerDrive
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Капацитет на сушење: 7 кг
 • Полнење: Врата на предната страна
 • Волумен на барабанот: 68 l
 • Агол на отвoрање на вратата: 140 °
 • Ладна вода
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Регулирање на температурата
 • Ладно перење: Копче
 • Звучен сигнал
 • 16 програми
 • Предперење
 • Можност за перење без центрифуга
 • Регулирање на температурата
 • Одложен старт
 • Пумпа СТОП
 • Звучен сигнал
 • Електричен
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Заклучување на врата: Електронско
 • Када од Carbotech
 • Годишна потрошувачка на вода: 14.000 l
 • Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW
 • Бучност: 63 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 66 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 89 × 71 cm
 • Нето тежина на апаратот: 74 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 80 kg
 • Приклучна моќ: 2.000 W
 • Осигурувач: 10 A
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.