-29%

Комбиниран Фрижидер GORENJE NRK6191TW

 • Енергетска класа: A+
 • NoFrost Plus
 • Боја: Бела
 • Бруто капацитет: 329 l

34,990.00 ден 24,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Комбиниран фрижидер
 • Енергетска класа: A+
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Врата: Метална рачка на врата
 • Боја: Бела
 • Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm
 • Климатска класа: SN, ST, N, T
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l
 • Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
 • Електронско управување на вратата
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • Дигитален приказ на температурата во фрижидерскиот дел и во делот на замрзнувачот
 • Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
 • CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
 • IonAir со Multiflow 360° функција
 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
 • NoFrost Plus
 • Брзо ладење
 • Функција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • ЛЕД осветлување на кровот
 • 4 стаклени полици
 • Држач за шишиња
 • Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење
 • ZeroZone фиока
 • XXL SpaceBox фиока
 • XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот
 • Простор за замрзнување: 3 фиоки
 • 2 стаклени полици
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,82 kWh
 • Бучност: 42 dB(A)
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
 • Нето тежина на апаратот: 67,5 kg
 • Приклучна моќ: 120 W
 • Осигурувач: 10 A
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.