-13%

GORENJE Фрижидер NRS9181VXB

– Енергетска класа: A+
– Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 72,4 cm
– Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
– Боја: Инокс


Достапност:

Нема на залиха

86,290.00 ден 74,990.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+
 • Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 72,4 cm
 • Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
 • Боја: Инокс
 • Климатска класа: SN, N, ST, T
 • Инвертер мотор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 605 / 532 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 381 / 365 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 224 / 167 l
 • Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 8 h
 • Електронско управување (SensoTech)
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • Диспанзер за ладна вода
 • Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз, Дробен мраз
 • Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во фрижидерот
 • Total NoFrost
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Брзо ладење
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • Мини бар
 • ЛЕД осветлување
 • 5 стаклени полици
 • Држач за шишиња
 • Полици на вратата на ладилникот: 5 полици на вратите
 • Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје
 • Флексибилен сад за јајца
 • FreshZone фиока
 • Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување
 • Простор за замрзнување: 2 фиоки
 • 3 полици на врата на замрзнувачот
 • 5 стаклени полици
 • Приклучок за вода: Резервоар
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,2 kWh
 • Бучност: 43 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 72,4 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 98,2 × 187,7 × 78 cm
 • Нето тежина на апаратот: 108 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 119 kg
 • Приклучна моќ: 252 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.