-13%

GORENJE Фрижидер NRS9181MX

– Енергетска класа: A+
– Димензии (ШxВxД): 91 × 178,6 × 64,3 cm
– Врата: Метална врата
– Боја: Инокс


59,790.00 ден 51,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+
 • Димензии (ШxВxД): 91 × 178,6 × 64,3 cm
 • Врата: Метална врата
 • Боја: Инокс
 • Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
 • Ногарки: 4
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Климатска класа: SN, N, ST
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 566 / 516 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 350 / 339 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 216 / 177 l
 • Капацитет на замрзнување: 11 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 10 h
 • Електронско управување (SensoTech)
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • NoFrost Plus
 • Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот
 • Ледомат: Twist ледомат
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Брзо ладење
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • ЛЕД осветлување
 • 5 стаклени полици
 • Држач за шишиња
 • 1 сад за месо
 • Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
 • Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје
 • Флексибилен сад за јајца
 • FreshZone фиока
 • Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
 • Простор за замрзнување: 2 фиоки
 • 4 полици на врата на замрзнувачот
 • 5 стаклени полици
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,13 kWh
 • Бучност: 43 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 91 × 178,6 × 64,3 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97,7 × 189,6 × 72,7 cm
 • Нето тежина на апаратот: 91 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 100 kg
 • Приклучна моќ: 240 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.