-13%

GORENJE Електричен шпорет EC6141SC

 • Енергетска класа: А
 • Боја: Металик сива
 • Приклучна моќ: 9.100 W
 • Врата: СтаклоДостапност:

Нема на залиха

29,900.00 ден 25,990.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: А
 • Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
 • Боја: Металик сива
 • Боја на рачката: Сива металик
 • Врата: Стакло
 • Класична шарка на вратата
 • Употреблив волумен на рерната: 65 l
 • Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
 • Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
 • Облик на копчињата: Ергономски копчиња
 • Стаклокерамичка плоча
 • 3 HiLight грејни зони 1 HiLight двојна грејна зона
  -лево напред: Круг 21/12 cm, 2.2 kW,
  -десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
  -лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
  -десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW
 • Мултифункционална рерна (BigSpace) – 65 l
 • Осветлување
  -1 плитка емајлирана тава за печење
  -1 длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната
 • Водилки за тави: 1x жичани водилки
 • Чистење со AquaClean функција
 • Силвермат-емајл (SilverMatte)
 • Сигнализација на преостаната топлина
 • Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување
 • Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
 • Потрошувачка на електрична енергија: 0,87 kWh (вентилаторска), 0,92 kWh (конвенционална)
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 96 × 71,9 cm
 • Бруто тежина на апаратот: 51,5 kg
 • Приклучна моќ: 9.100 W
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.