-13%

GORENJE Електричен шпорет EC611G

 • Енергетска класа: А
 • Боја: Бела
 • Приклучна моќ: 8.400 W
 • Врата: Стакло21,840.00 ден 18,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: А
 • Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
 • Боја: Бела боја
 • Боја на рачката: Бела
 • Врата: Стакло
 • Класична шарка на вратата
 • Употреблив волумен на рерната: 65 l
 • Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
 • Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
 • HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва
 • Облик на копчињата: Ергономски копчиња
 • Стаклокерамичка плоча
 • 4 Highlight
  лево напред: Дијаметар 21 cm, 2.1 kW,
  десно напред: Дијаметар 14.5 cm, 1.2 kW,
  лево назад: Дијаметар 14.5 cm, 1.2 kW,
  десно назад: Дијаметар 18 cm, 1.7 kW
 • Конвенционална рерна – 65 l
 • Начини на загревање:
  Долен и горен грејач
  Долен грејач
  Горен грејач
  Чистење со AquaClean функција
 • Осветлување
 • Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката
 • 1 длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната
 • Водилки на извлекување
 • Чистење со AquaClean функција
 • Силвермат-емајл (SilverMatte)
 • Сигнализација на преостаната топлина
 • Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување
 • Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
 • Потрошувачка на електрична енергија: 0,78 kWh (конвенционална)
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 96 × 71,9 cm
 • Нето тежина на апаратот: 41,9 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 46,9 kg
 • Приклучна моќ: 8.400 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.