-13%

GORENJE Електричен шпорет E5121WH

– Енергетска класа: А
– Употреблив волумен на рерната: 68 l
– Чистење со AquaClean функциja
– Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm
– Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)


Достапност:

Нема на залиха

18,850.00 ден 16,390.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: А
 • Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
 • Боја: Бела боја
 • Боја на рачката: Бела
 • Врата: Стакло
 • Материјал на поклопецот: Лакиран
 • Класична шарка на вратата
 • Употреблив волумен на рерната: 68 l
 • Максимална површина на тавата за печење: 1.260 cm²
 • HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва
 • Облик на копчињата: Ергономски копчиња
 • Електрична плоча за готвење
 • 1 експрес рингла + 2 стандардни големи рингли + 1 стандардна мала рингла
  лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
  десно напред: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
  лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
  десно назад: Ø 18 cm, 1.5 kW
 • Конвенционална рерна – 68 l
 • Начини на загревање:
  Долен и горен грејач
  Долен грејач
  Горен грејач
  Инфра грејач
  Мал инфра грејач
 • Осветлување
 • 1 длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната
 • Водилки на извлекување
 • Чистење со AquaClean функција
 • Силвермат-емајл (SilverMatte)
 • Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
 • Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (конвенционална)
 • Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,6 × 95,2 × 71,8 cm
 • Нето тежина на апаратот: 38,8 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 42 kg
 • Приклучна моќ: 8.300 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.