-10%

GEJZER 1 PFD Филтер за каменец 32072

 • За бојлер
 • Го намалува количеството на каменец
 • Внатрешните полифосфати се менуваат од 6-12 мес
 • НЕ се кoристи за филтрирање на вода за ПИЕЊЕ!1,990.00 ден 1,790.00 ден

Спореди

Опис

 • Го намалува количеството на каменец
 • Ги штити Вашите апарати за домаќинство (бојлери,кујнски бојлери…)
 •  Филтер изработен од висококвалитетна пластика и лесно се монтира на доводот на ладна вода.
 • Филтерот е изработен со полифосфат филтер кертриџ, кој овозможува да:
  -се намали бигорот;
  -се продолжи работниот век на бојлерите;
  -се намали потрошувачката на енергија;
 • Провидното куќиште овозможува лесно да се контролира содржината на филтерот.
 • Кога нивото на полифосфати падне под половина, тоа мора да биде заменето.
 • Брзина на филтрирање на вода – 6 l / min
 • Внатрешните полифодфати се менуваат на 6-12мес (во зависност од тврдоста на водата и искористената вода)
 • НЕ се кoристи за филтрирање на вода за ПИЕЊЕ!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.