-13%

Фрижидер со една врата GORENJE RB615FEW5

– Енергетска класа A+
– 2 фиксни/2 прилагодливи ногарки
– Број на ѕвездички 4
– Вкупен нето капацитет 248 l


22,990.00 ден 19,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Essential линија
 • Енергетска класа A+
 • Боја Бела
 • Лево/десно отворање на врата
 • 2 фиксни/2 прилагодливи ногарки
 • Број на ѕвездички 4
 • Климатска класа Суптропска/Нормална
 • Вкупен нето капацитет 248 l
 • Волумен на разладниот дел: нето 226 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: нето 22 l
 • Капацитет на замрзнување (24h) 2 kg
 • Издржливост при прекин на електрична енергија 12 h
 • Проценета годишна потрошувачка на енергија за четиричлено домаќинство 225 kWh
 • Електронско управување
 • Индикатор за отворена врата
 • Одмрзнување на замрзнувачот – Рачно нагодување
 • Брзо ладење
 • FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот
 • Брзо длабоко замрзнување
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • Полица за шишиња на вратата
 • Сад за шишиња со држач
 • Фиока за зеленчук
 • 3 полици на вратата
 • Странично ЛЕД светло
 • Број на стаклени полици 3 pcs
 • Стаклена(и) полица(и) 4 pcs
 • Сад за јајца 1/8
 • Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк
 • Бучност 38 dB(A)
 • 1 компресор
 • Разладувачка течност R600A
 • Димензии ШхВхД: 595х1450х592 mm
 • Нето тежина на апаратот 60 kg
 • Приклучна моќ 220-240 V
 • Приклучна моќ 65 W

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.