-12%

FAVORIT Машина за перење MP 9102

 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на перење:  9 kg
 • Број на вртежи:  1000 o/min
 • 5 години гаранција17,000.00 ден 14,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на перење:  9 kg
 • Број на вртежи:  1000 o/min
 • Волумен на барабанот : 59 l
 • 15 програми
 • Електронски програматор
 • Еко систем за заштеда на енергија
 • Заштита против протекување
 • Заштита против пена
 • Систем за автоматски баланс
 • Систем за детектирање грешка
 • Детско заклучување
 • Капак со отстранување
 • Енергетска потрошувачка: 243 kWh
 • Потрошувачка на вода: 12100 L
 • Ниво на бучава при перење: 58 dB
 • Ниво на бучава при центрифугирање: 78 dB
 • брза програма: 15 минути на 30 C
 • Одложен старт на 3, 6, 9 и 12 часа
 • Регулација на вртежи
 • Копче за предперење
 • Димензии В/Ш/Д: 84,5/59,7/58,2 cm

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.