-10%

FAVORIT Машина за перење MP 8102

 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на перење:  8 kg
 • Број на вртежи:  1000 o/min
 • 5 години гаранција17,600.00 ден 15,800.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на перење:  8 kg
 • Број на вртежи:  1000 o/min
 • Волумен на барабанот : 54 l
 • Иноксен барабан
 • Заштита против пена
 • 15 програми
 • Електронски програматор
 • Копче за контрола на температура
 • Индикатор за циклус на перење
 • Одложен старт
 • Еко систем за заштеда на енергија
 • Заштита против протекување
 • Систем за автоматски баланс
 • Систем за детектирање грешка
 • Детско заклучување
 • Потрошувачка на енергија:219 Kwh
 • Потрошувачка на вода: 10224
 • Бучавост при перење: 58 dB
 • Бучавост при центрифугирање: 76 dB
 • Брза програма: 15 минути на 30 C
 • Одложен старт на 3, 6, 9 и 12 часа
 • Регулација на вртежи
 • Копче за предперење
 • Димензии В/Ш/Д: 84,50 /59,70 /55,70 cm

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.