-12%

FAVORIT Машина за перење MP 7102

 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на перење: 7 kg
 • Број на вртежи вртежи: 1000 rpm
 • 5 години гаранција13,990.00 ден 12,300.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A++
 • Капацитет на перење: 7 kg
 • Број на вртежи вртежи: 1000 rpm
 • Волумен на барабан: 49 l
 • Програми: 15 програми
 • Електронски програматор
 • Еко систем за заштеда на енергија
 • Заштита против протекување
 • Систем за детектирање грешка
 • Детско заклучување
 • Капак за отстранување
 • Енергетска потрошувачка: 222 kWh
 • Потрошувачка на вода: 10337 L
 • Ниво на бучава при перење: 58 dB
 • Ниво на бучава при центрифугирање: 76 dB
 • Брза програма: 15 минути на 30 C
 • Одложен старт на 3, 6, 9 и 12 часа
 • Регулација на вртежи
 • Димензии: В/Ш/Д – 84,5/59,7/52,7 cm
 • Копче за предперење

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.