-13%

FAVORIT Инвертер клима уред 12000 BTU

– Капацитет на ладење (btu/h;w) 3520(1269~4044)
– Капацитет на греење (btu/h;w) 3810(1200~4073)
– SEER за ладење (w/w) 6.6
– Проток на воздух < 600 m3/h

26,440.00 ден 22,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Капацитет на ладење (btu/h;w) 3520(1269~4044)
 • Капацитет на греење (btu/h;w) 3810(1200~4073)
 • Влезна моќност: (w) ладење 1450 w
 • Влезна моќност: (w) греење 1120 w
 • SEER за ладење (w/w) 6.6
 • Проток на воздух < 600 m3/h
 • Одвлажнување 1,2 l/h
 • Бучавост (звучен притисок) внатрешна единица ≤ 39
 • Бучавост (звучен притисок) надворешна единица ≤ 48
 • Јачина за звук при стандардни услови внатрешна единица ≤ 52
 • Јачина за звук при стандардни услови надворешнаединица ≤ 63
 • Енергетска класа (ладење) А ++
 • Енергетска класа (греење) А +
 • Филтер за прашина
 • Работна температура за греење од -15 до +24 C°
 • Авто вентилатор
 • Режим за заштеда на енергија
 • Јонизатор
 • Тајмер
 • Работна температура за ладење од +15 до +53 с°
 • Далечински управувач
 • Скриен дисплеј на внатрешна единица
 • Тип на гас R32
 • SCOP за греење (w/w) 4.0
 • Напојување 220-240v~50hz/1p
 • Компресор lg
 • Димензии на внатрешна единица (mm) wxhxd 822x281x190
 • Димензии на надворешна единица (mm) wxhxd 815x532x300
 • Нето тежина на внатрешна единица (kg) 7,9 kg
 • Нето тежина на надворешна единица (kg) 22,6 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.