-10%

ENERGIZER Мобилен телефон H240S

– Технологија GSM / HSPA / LTE
– Димензии 132 x 56 x 18.5 mm
– Тежина 256 g


6,390.00 ден 5,760.00 ден

Спореди

Опис

 • Технологија GSM / HSPA / LTE
 • Димензии 132 x 56 x 18.5 mm
 • Тежина 256 g
 • Hybrid Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)
 • IP68 отпорен на вода/прашина (до 1.5m за 30 min)
 • Тип на дисплеј TFT, 256K colors
 • Големина на дисплеј 2.4 inches
 • Резолуција 240 x 320 pixels, 4:3 ratio
 • ОС Android 6.0 (Marshmallow)
 • Chipset Mediatek MT6737M (28 nm)
 • Quad-core 1.1 GHz Cortex-A53
 • Mali-T720MP2
 • microSDHC
 • Меморија 8GB 1GB RAM
 • Една камера 5 MP
 • LED светло
 • Видео Yes
 • Звучник Yes
 • WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
 • Bluetooth 4.0, A2DP, LE
 • GPS Yes, со A-GPS, GLONASS
 • FM radio
 • microUSB 2.0
 • Батерија Li-Ion 2000 mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.