-13%

DINAMO HIT Бојлер за бања 80 l

– Волумен – 80 lit.
– Работен притисок – 0 (MPa)
– Максимална заштита – 75 C
– Степен на заштита – 24 (IP)


7,130.00 ден 6,200.00 ден

Clear
Спореди

Опис

Електричните бојлери за вода од типот ХИТ 50, ХИТ 80 и ХИТ 100 се од затворен тип кои се предвидени да работат под притисок на водата од водоводната мрежа до максимум 0,6MPa. Казанот е изработен од високо квалитетен челик кој е поцинкуван, а исто така можат да бидат и од нерѓосувачки лим (INOX) кој е физиолошки неутрален.

Куќиштето или надворешниот дел на бојлерите е изработен од лим, заштитен со EPOXI-POLIESTER прав. Изолацијата е од синтетички материјал така да топлотните губитоци се сведени на минимум и овозможува водата да остане долго време топла. Истите можат да бидат и во хоризонтална изведба и офарбани во разни бои.

  • Модел: Хит 80
  • Волумен: 80L
  • Kазан: челик-поцинкуван
  • Монтажа: Вертикална и хоризонтална
  • Димензии: 850х450х450
  • Работен притисок: 0.6 (MPa)
  • Снага: 2000 (W)
  • Напон: 220 (V)
  • Струја: 9.1 (A)
  • Гаранција 3 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.