-10%

DEBUYER Тава CHOC Aluminium Teflon 8050,32

 • Нелеплива тава
 • Црвена рачка
 • Дебелина ø 32 cm
 • Направени од многу тенок слој на пресуван алуминиум обложен со 5 слоја тефлонДостапност:

Нема на залиха

2,600.00 ден 2,340.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Нелеплива тава
 • Црвена рачка
 • Дебелина ø 32 cm
 • CHOC тавите на de Buyer се направени от многу тенок слој на пресуван алуминиум обложен со 5 слоја тефлон (PFTE) без присуство на токсичната хемикалија PFOA.
 • Тенкиот слој од алуминиум осигурува брза и рамномерна распределба на топлината а рапавата површина допринесува за  забрзана дистрибуција на топлината, без да се создадат точки на прегревање на тавата. Сето ова овозможува рамномерно и контролирано готвење на храната.
 • CHOC  тавите се пет пати поотпорни на било кој удар и тефлон отпорен на удар.
 • CHOC тавите се препорачуваат при готвење деликатна храна. Овие тави се погодни за сите извори на енергија, освен за индуктивни извори.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.