-12%

DE LONGHI Пегла PRO 1420EX

 • Вертикално испуштање на парата
 • Индикатор на температура
 • Приклучна сила : 2200 W
 • Бојлер на водата со капацитет од 0,85лДостапност:

Нема на залиха

8,790.00 ден 7,740.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Бојлер на водата со капацитет од 0,85л за одприлика 90 мин пеглање
 • Бојлер на водата направен од допол материјал иновација на DE LONGHI – внатре супер безбедена EnAB44100 материја а однадвор е направена од Stainless steel.
 • Вода од славина е дозволена.
 • Производство на пареа до 80 g/min
 • Притисокот од 4 bar гарантира професионални резултати
 • Безбедносна капа
 • Дугме за OK пареа / power ON сијаличка
 • Безбедносен термостат
 • Професионална пегла со алуминиумска плоча
 • Вертикално испуштање на парата
 • Сијаличка за подготвеност за пеглањето
 • Ергонометриска контрола на пареата со ротација за едноставна употреба за да се овозможин безбедно држење на левораки или деснораки корисници
 • Постојана пареа
 • Подесив термостат на пеглата
 • Димензии на пеглата : 255x115x145 (mm)
 • Димензии на бојлерот на водата : 350x200x175(mm)
 • Тежина : 3,9 kg
 • Максимална влезна сила 2200W
 • Максимална влезна сила на бојлерот :1400 W
 • Влезна сила на пеглата : 800 W

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.