-12%

DE LONGHI Кафемат ECAM 23.460.B EX4

– Притисок: 15 Bar
– Капацитет на канистерот за вода 1,8 l
– Капацитет на мелницата за кафе 250 g
– Капацитет на канистерот за млеко 0,6 l


Достапност:

Нема на залиха

34,760.00 ден 30,599.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Боја: црна
 • Контролна табла со дисплеј од 2 реда за текст
 • Припрема на еспресо и капучино со едно притискање на копчето
 • De Longhi LatteCrema систем: одличен микс на кремасто капучино со густа млечна пења, на перфектна температура
 • Интегрирано автоматско чистење на делот за подготовка на млекото кое ќе ви овозможи веднаш да го одложите канистерот со млеко во фрижидер по употребата
 • 16 јазици на дисплејот
 • Подготовка на 6 различни пијалоци (Espresso, Espresso Lungo, Long, Cappuccino, hot milk и hot water за чај)
 • Со интегрирана мелница за кафе со 13 степени на мелење, но има и можност за користење на претходно мелено кафе
 • 3 степена на арома: mild, standard и strong
 • X2 функција за дупло еспресо или еспресо лунго
 • Подготовка до две чаши на кафе со едно вклучување
 • Отстранливи делови за лесно одржување и чистење
 • Димензии (WxDxH) 238x430x345 mm
 • Тежина 9.7 кг
 • Моќност 1,450 W
 • Волтажа (V~Hz): 220/240~50/60
 • Притисок: 15 Bar
 • Капацитет на канистерот за вода 1,8 l
 • Капацитет на мелницата за кафе 250 g
 • Капацитет на канистерот за млеко 0,6 l
 • Прилагодлив диспанзер за кафето 92-142 mm
 • Енергетска класа А
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.