-12%

DE LONGHI Кафемат ECAM 23.420.SB

 • Боја инокс / црна
 • Приклучна сила: 1450 W
 • Бројач на подготвените кафиња
 • Тежина 9кг38,050.00 ден 33,480.00 ден

Спореди

Опис

 • Контролна плоча со дисплеј
 • Потполно автоматски апарат за правење на еспресо и капучино
 • Подесување на количината на кафе и количината на водата и константна температура на кафето
 • Изберете помеѓу кратко, средно, или долго , јака  нормалнаили екстра блага арома , уживајте во врелo, топло или млако кафе зависно од температурата
 • Интегриран одстранувачки млин за кафе со 13 подесувања на крупноста на кафето
 • Moжност на меморирање на функцијата мое кафе
 • Капацитет на резервоар за кафе 14 шољи/72 часа
 • Работи со мелено како и со немелено кафе
  “Cappuccino Sistem -систем кој меша пареа, воздух , млеко и прави богата крема за капучино
 • Подесива висина на левакот за сипање на кафе за различни големини на шољи ( од 86 до 142 см)
 • Можност за програмирање за атоматско исклучување
 • Бројач на подготвените кафиња
 • Единица за готвење на кафе која се вади ( од 6 до 14 гр)
 • Електронски термостат за пареа и за еспресо
 • Подесувачко испуштање на пареата
 • Прекинувач со индикаторска сијаличка
 • Термо блог грејач за греење на водата за припремање на врело кафе
 • Одвоив прозирен резервоар за вода (1,8л)со индикатор за нивото на водата
 • Сад за собирање на водата за капење со индикатор на нивото на водата
 • Stand by  функција
 • Фукнција Rapid Cappuchino
 • Автоматски програми за плакнење и одстранување на каменецот
 • Функција на загревање на шољите
 • Функција на заштеда на енергија и мирување
 • Пумпа со притисок 15Bar
 • Тежина 9 кг
 • Приклучна сила: 1450 W
 • Димензии 238x430x338(mm)

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.