-29%

DE LONGHI Прочистувач на воздух AC 150

 • IONIZАTOR:Ги неутрализира честичките на прашина,автомобилски чад и чад од цигари.
 • Сензор за гасови
 • 4 филтрациски нивоа
 • Тајмер за исклучување 1-2-4-8 часа.Достапност:

Нема на залиха

16,999.00 ден 11,999.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • AQS-квалитетот на воздухот се прикажува константно за време на користење на апаратот,а светлата се менуваат во зависност од лошиот,умерен или добар квалитет на воздухот.
 • Сензорот за гасови и др. неугодни мириси работи така што , кога апаратот е поставен на програмата AВТОМАТСКИ начин на работа, вентилаторот ја забрзува брзината на чистење на воздухот на брз и ефикасен начин.
 • Ti02 FILTER UVсветло:многу ефикасно против сите нечистотии во воздухот,UV светлото има својство на уништување на честичките кои се собрани со овој специјален катализаторски филтер.
 • HEPA FILTER:Ефикасен против честички на прашина во дијаметар од 0.3µ или повеќе.
 • CARBON FILTER :Ефективно е против сите различни штетни гасови,благодарение на филтерот со активен јаглен.
 • IONIZАTOR:Ги неутрализира честичките на прашина,автомобилски чад и чад од цигари.
 • PRE FILTER: филтер кој се пере и мие.
 • 3 брзини на вентилаторот+ ауто програм
 • Тајмер за исклучување 1-2-4-8 часа.
 • Филтер-индикатор на извалканост:По поминување на 720 часа на користење известува дека филтерот 2 во 1 , хепа +активен јаглен -мора да се замени.
 • Контролна плоча со сензор кој реагира на допир.
 • Брзини на работа: 3
 • Погодно за простории до : 40м2
 • Проток на воздух: 110/160/255
 • Бучавост: 48dB
 • Ниво на филтрирање: 4
 • Димензии : (ВхШхД): 39х0,45х210 см

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.