-9%

CARRIER Тавански/парапетен инвертер клима уред 42QZL018R8S

– Флексибилна конекција за одвод на кондензат од лево или десно и интегрирана пумпа за кондензат
– Фреон R32
– Капацитет – ладење/ греење(kW) – 5,2(2,6 ÷ 5,6) / 5,7(2,3 ÷ 5,8)


87,790.00 ден 79,990.00 ден

Спореди

Опис

CARRIER Тавански/парапетен инвертер клима уред 42QZL018R8S

  • 40% заштеда на енергија во споредба со стандарден клима уред
  •  А++ енергетска класа на ладење/ греење и SEER до 5,9 и SCOP до 5,1
  • Ултратенок дизајн (само 235mm) за полесно вклопување во просторот
  • Парапетна и таванска опција на монтажа
  • Ниско ниво на бучава, зголемен протор и ефикасност на топлинска размена со најнова 3Д спирална технологија на вентилатор на внатрешна единица
  • Флексибилна конекција за одвод на кондензат од лево или десно и интегрирана пумпа за кондензат
  • Фреон R32
  • Капацитет – ладење/ греење(kW) – 5,2(2,6 ÷ 5,6) / 5,7(2,3 ÷ 5,8)
  • Гаранција 36 месеци

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.