-13%

CARRIER Инвертер клима уред Infinity 42QHB09D8S

– Фреон – R32
– Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач
– опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC
– опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC36,890.00 ден 31,990.00 ден

Спореди

Опис

CARRIER Инвертер клима уред Infinity 42QHB09D8S

 • екстремно тивок и штедлив клима уред
 • А++ / А+++ енергетска класа на ладење и греење
 • најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија
 • функција Follow Me и Eco, Sleep, Silent режими на работа
 • Фреон – R32
 • Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач
 • функција на самочистење, Eurovent сертификат
 • опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC
 • опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC
 • Капацитет – ладење/ греење(kW) – 2,64 (1,0 ÷ 3,2) / 2,80 (0,9 ÷ 3,6)
 • Гаранција 36 месеци

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.