-12%

BOSCH Парна станица TDS 2140

– Количина на облак од пареа: 4.5 bar
– Ultimate220 SteamBoost: испушта силен удар на пареа за тврдокорни набори
– Константна пареа PulseSteam: 110 g/min                                                                                                                                                                                                                                         -Приклучна моќ: 2400 W

Достапност:

Нема на залиха

10,550.00 ден 9,290.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Количина на облак од пареа: 4.5 bar
 • Ultimate220 SteamBoost: испушта исклучително силен удар на пареа за тврдокорни набори
 • Константна пареа PulseSteam: 110 g/min
 • Приклучна моќ: 2400 W
 • PalladiumGlissée: за оптимална глаткост и висока отпорност на гребнатини
 • Eco начин на работа: оптимизиран начин на пуштање на пареа кој овозможува висока ефикасност на пареата со помала потрошувачка на вода и енергија
 • i-Temp: Идеална комбинација на температура и пареа за сите врсти ткаенини
 • Calc’nClean Easy: ефикасен начин на чистење на канистерот за вода за ослободување од наслагите од каменец
 • Calc’nClean Timer: потсетува на чистење
 • Голем канистер за вода: 1.5 l
 • Вертикална пареа за освежување на алиштата
 • Оддел за кабелот и парната цевка
 • Автоматско сигурносно исклучување “secure” при подолга работа
 • Транспарентен канистер за вода
 • Димензии: 235 x 208 x 350 mm
 • Нето тежина: 2,945 kg
 • SuperSilent
 • Напон: 230 V

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.