-15%

BOSCH Машина за сушење WTR 85T00BY

– WTR85T00BY e seria 6 сушара со топлинска пумпа А++
– Начин на сушење: Кондензациски
– Капацитет: 1-9 кг
– Потрошувачка: при стандардна памук програма на мaх.полнење 2.08 kW


56,820.00 ден 48,299.00 ден

Спореди

Опис

 • WTR85T00BY e seria 6 сушара со топлинска пумпа А++
 • Начин на сушење: Кондензациски
 • Капацитет: 1-9 кг
 • Потрошувачка: при стандардна памук програма на мaх.полнење 2.08 kW
 • Потрошувачка: при стандардна памук програма на половично полнење 1.23 kW
 • Годишна потрошувачка на ел.енергија (2010/30/EC): 235 kWh
 • Посебни програми: Нежно сушење, Кошули/Блузи, Lingerie, Волна,Памук, Спортсна облека, Пешкири, Мешана ткаенина, Програма по избор за топло сушење, Програма по избор за ладно сушење
 • Super 40′: за мал обем на алишта, околу 10 работни кошули кои се сушат брзо за 40 минути
 • Бирање на степенот на сувост
 • Фино прилагодување на степенот на сувост
 • Програма против гужвање од 120 мин.
 • ActiveAir: иновативно сушење со топлинска пумпа при што значително се намалува потрошувачката на ел.енергија
 • SensitiveDryingSystem: специјална структура на барабанот за идеално меки и перфектно исушени алишта кој не дозволува алишта да се залепат во внатрешноста
 • AntiVibration Design: за потивко и стабилно сушење
 • AutoDry: нежно сушење на алиштата до саканото ниво на сувост со помош на интелегентните сензори
 • LED голем дисплеј
 • Стаклена врата
 • Индикатор за пун резервоар на кондезаторот
 • easyCleanfilter: за практично остранување на влакната од заштитниот филтер на кондензаторот
 • Потполно електронско управување на сите програми
 • Timer: можност за одложен старт 1-24 часа
 • Ниво на бучавост при програма памук: 65 dB (A) re 1pW
 • Нова генерација Bosch сушари со еколошки гас Propan R290
 • Целосна гаранција на производот од 24 месеци
 • Можност за вградување под работна површина
 • Димензии: (В x Ш x Д): 84.2 x 59.8 x 59.9 см

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.