-12%

BOSCH Машина за сушење WTH 83000BY

 • Енергетска класа: А
 • Капацитет: 7 кг
 • Програми: 15
 • Одложен старт: 24h37,690.00 ден 33,170.00 ден

Спореди

Опис

 • Машина за сушење
 • Капацитет: 7 кг
 • Енергетска класа A
 • 15 автоматски програми на сушењето
 • Кондензаторска со топлотна пумпа
 • EasyClean филтер
 • AntiVibration Design тивка и стабилна машина
 • Sensitive Drying System: Голем бубањ со посебна структура од нерѓосувачки челик со асиметрички лопатици
 • Потполно еклектронско управување со еден регулатор за програмите на сушење, временски програми и посебни програми
 • ЛЦД дисплеј за приказ на сушењето и одложување на сушењето, додатни функции
 • Touch control типки: старт/стоп, нежно сушење, старт во…, лесно за пеглање, едноставно за пеглање, PD, TFG
 • Посебни програми: Мешано, Алергија плус, Временски програм топло ,Sportswear , Сушење на пердув , Сушење на волна во кошница, Супер 40 минути,Кошули/блузи
 • ЛЕД приказ на пополнетоста на кондензациската посуда и чистење на филтерот
 • Осветлен бубањ
 • Растресување на алиштата 120 мин на крај на сушењето
 • Округла пластична врата, отварање на вратата во десно
 • Звучен сигнал за крај на програмата
 • Заштита од деца
 • Потрошувачка 233.0 kWh/год
 • Бучност при работа : 66 dB
 • 24h одложен старт
 • Димензии (ВxШxД): 59,8 x 84,8 x 63,6 cm

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.