-15%

BOSCH Машина за перење WAU 28R60BY

– Енергетска класа C
– Капацитет 9 kg
– Вртежи 1400 obr/min
– Бучност 48 dB


54,250.00 ден 45,999.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа C
 • Капацитет 9 kg
 • Вртежи 1400 obr/min
 • Бучност 48 dB
 • Потрошувачка на енергија по циклус 0,9 kWh
 • Стандардни програми: памук, лесно за одржување, осетливи ткаенини / свила, волна – рачно перење
 • Посебни програми: чистење на бубањот со потсетник, темен веш, кошули / блузи, екстра краток 15′ / 30′, испумпување / центрифугирање, брзо / мешано, спорт, дополнително плакнење
 • SpeedPerfect – совршено чисти алишта до 65 % заштеда на време
 • Систем за отсранување на дамки со можност за бирање на 4 вида дамки
 • TouchControl копчиња
 • Можност за додавање на алишта по почетокот на програмот
 • EcoSilence Drive – тивка работа на инвертер моторот со долг животен век
 • AntiVibration Design – тивка и стабилна машина
 • ActiveWater Plus – еколошко употребување за заштеда на вода
 • Голем LED екран со статус на програмата, избор на температури, брзина на центрифуга, преостанато време, 24 часа одложен старт и индикатор за потрошувачка
 • Сензор за тежина на алиштата
 • Заштита од деца
 • Заштита од протекување
 • Дијаметар на врата 32 cm
 • Бела боја
 • Тежина 70,7 kg
 • Димензии (ŠxVxD) 598 mm x 848 mm x 590 mm
 • Волумен: 63 l
 • Vario бубањ
 • Автоматска детекција на полнењето за прецизно дозирање со вода при перењето
 • Систем за детекција на пења
 • Звучен сигнал за крај на програмот
 • Должина на кабел: 160 cm

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.