-15%

BOSCH Машина за перење WAN 28163BY

– Енергетска класа: C (1.3.2021.)
– Број на вртежи: 1400 obr/min
– Капацитет: 8 kg
– Бучност: 75 dB


39,660.00 ден 33,710.00 ден

Спореди

Опис

 • Ефикасен и високо издржлив EcoSilence Drive инвертер мотор
 • Антивибрациски дизајн
 • ActiveWater Plus автоматско детектирање на количината на алишта со што се штеди вода, време и струја
 • Енергетска класа: C (1.3.2021.)
 • Број на вртежи: 1400 obr/min
 • Капацитет: 8 kg
 • Бучност: 75 dB
 • Програми: темни алишта, кошули/блузи, хигиена плус, мешано тивко/ноќно перење, испумпување/центрифугирање, брзо/мешано, ѕport/fitness, плакнење, екстра кратко 15 / 30 минути, чистење на бубањ (со потсетник), осетливо/свила, волна/рачно перење
 • Функција за додавање алишта
 • Голем дисплеј со приказ за текот на програмата, температура, брзина на центрифуга, преостанато време
 • Волумен на бубањ: 55 l
 • Aqua Protection повеќеслојна заштита од протекување
 • Електронско управување
 • 3D-AquaSpar-систем
 • Систем за откривање на пења
 • Звучен сигнал за крај на програм
 • Чаклучување за деца
 • Потрошувачка на вода: 47 l по циклус
 • Стандарден програм: 206 мин
 • Потрошувачка на ел. енергија: 62 kWh на 100 циклуси на програм Eko 40-60
 • Тежина: 69.2 kg
 • Димензии ШхВхД: 59.8х84.8х55 cm
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.