-13%

BLUEAIR Прочистувач на воздух Classic 405

– Поврзување/сензори: Wi-Fi, Blueair Friend Компатибилност, Blueair Aware Компатибилност
– Проток на воздух: 120-350m3/h
– Бучавост: до 52dB
– Индикатор за замена на филтер: ИМА
– Големина на просторија: 40m2


40,140.00 ден 34,900.00 ден

Спореди

Опис

Нордискиот независен тест институт Testfakta го оцени Classic 405 со највисок вкупен резултат, 4,2 од вкупно 5, за своите супериорни перформанси на чистење, со максимална брзина и при низок шум (до 37 dB). Тестовите се изведуваа во лабораториите Intertek и IBR во Велика Британија. Класичниот 405 е Wi-Fi компатибилен со апликацијата Blueair Friend, има лесен интерфејс за контрола со LED копчиња за едноставно и поврзано искуство со чистиот воздух. Покрај тоа, тој обезбедува тивка, моќна и енергетски ефикасна филтрација на воздух во затворените простории, кој е речиси се без алергени или предизвикувачи на астма.

Во допир со вашиот чист воздух
Копчињата за допир на контролна табла го прават новиот Blueair Classic 405 лесен за раководење. Лесно читливите ЛЕД икони ви овозможуваат да го видите статусот на Wi-Fi поврзувањето на вашиот прочистувач на воздух, брзината во која работи и филтерот. Прилагодувањето е лесно. Само допир. Додадете го нашиот Blueair Aware монитор и преземете ја бесплатната апликација Blueair Friend. Ова ви овозможува да го контролирате новиот Classic од далеку, да го видите квалитетот на воздухот во просторијата и да пристапите до податоците за квалитетот на надворешниот воздух во реално време во повеќето урбани области.

Единствена Blueair HEPASilent Технологија
Новиот Blueair Classic 405 користи Blueair HEPASilent за да ги отстрани речиси сите загадувачи во воздухот. Користејќи го најдоброто во електростатичката и механичката филтрација, нашата HEPASilent технологија е револуционерна комбинација на напредни филтри и капсулирана комора за честички. Ова осигурува дека вашиот Blueair прочистувач обезбедува резултати многу посупериорни од само механичка или електростатска технологија.

Најдобар избор за соби со средна големина
Дизајниран за средни простории, нашиот Blueair Classic 405 е солиден избор за оние кои имаат алергии, астма и други респираторни проблеми. Ја завршува работата – тивко и ефикасно.

 • Поврзување/сензори: Wi-Fi, Blueair Friend Компатибилност, Blueair Aware Компатибилност
 • Проток на воздух: 120-350m3/h
 • Бучавост: до 52dB
 • Индикатор за замена на филтер: ИМА
 • Големина на просторија: 40m2
 • Димензии (висина х ширина х дебелина): 590 x 500 x 275 mm
 • Сертификати: AHAM Verified, Energy Star, ARB (0 Ozone)
 • Земја на потекло: Шведска
 • Тежина: 14kg
 • HEPASilent Филтер: Филтер за честички, SmokeStop™ Филтер
 • Бренд: Blueair
 • Тип на производ: прочистувач на воздух
 • Тркалца: има опција
 • Порошувачка на енергија: 15-90W/h
 • Clean Air Delivery Rate (CADR): за чад-476m3/h, за прашина-510m3/h, за полен-510m3/h
 • Smoke-stop Filter
 • Гаранција 5 години

За отстранување на гасовитите загадувачи, како што се чадот од цигари или испарливите органски соединенија (VOCs). SmokeStop ја користи истата патентирана HEPASilent технологија како нашите филтри за честички за отстранување на 99,97% од штетните честички како што се поленот и прашината од воздухот.

Particle Filter

Отстранува 99,97% од честичките во воздухот како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Комбинацијата од електростатско и механичко филтрирање значи помалку густа филтерски медиум и Whisper-Silent испорака на чист воздух.

HEPA Silent Technology

HEPA Silent технологијата ги обединува најдоброто во електростатичката и механичката филтрација. Нејзината револуционерна комбинација на напредни филтри и инкапсулирани комори за полнење на јонски честички осигурува дека вашиот Blueair прочистувач обезбедува резултати далеку подобри од само механичката или електростатичката технологија.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.